NOVINKY > Fotokronika > Rok 2015 > Žďárské dožínky

Žďárské dožínky

Poslední srpnovou sobotu jsme ve Žďáře pořádali první, spíše pokusný ročník Žďárských dožínek. Před 11h dopolední se začala na místo konání sjíždět dobová technika. Postupně bylo možné vidět traktory, vlečky, mlátičku se stabilním motorem, samovaz, stroje na obdělávání pole, historický autobus, motorovou dvoumužnou pilu, i dvě historické hasičské stříkačky. Zapomenout nelze na ukázku mlácení cepy spolkem Paní a dívek z Jilemnice. Odpoledne zakončila ukázka orby a vláčení na nedalekém poli. Za účast také děkujeme Sboru dobrovolných hasičú ze Studence, kteří přijeli v historických uniformách. Počasí nám přálo po celý den. organizačně všechno klapalo, všudypřítomné bylo nadšení na tvářích pořadatelů i návštěvníků...zkrátka nemělo to chybu. Díky moc všem účinkujícím i pomocníkům :-)

fotografie

274653626_111041054846443_1478877131091179789_n.jpg