Drobečková navigace

NOVINKY > Fotokronika > Rok 2015 > Hasičský výlet

Hasičský výlet

Na sobotu 25.července byl naplánován společný výlet. Cílem byl nedaleký Český ráj. Pro zpestření jsme zvolili dopravu vlakem ze Staré Paky, přes Lomnici n. P. a Libuň do Sedmihorek.

Po prohlidce místního kempu a krátkém občerstvení jsme vyšli do skal. Naučná stezka nás vedla podél několika vodních pramenů, skalních útvarů včetně Kapelníka až k hradu Valdštejn. Zde jsme krátce poseděli, někteří shlédli ukázku probíhajících slavností, odpočinuli si a vyrazili zpět na vlak. Ač se čas odjezdu rychle blížil, v kempu jsme si ještě zaskákali na nafukovacím polštáři, vykoupali se v rybníku s písečnou pláží a posilnili se langoši a pivečkem.

Cesta vlakem zpět byla nečekaně dobrodružná.

Po několika minutách jízdy se přihnala velká dešťová přeháňka se silným větrem, a tak jsme si pochvalovali  dobré načasovaní. Přeháňka nás doprovodila až do Libuně, kde jsme přesedali na vlak do Lomnice. Tento druhý vlak jsme netrpělivě vyhlíželi. Najednou bylo slyšet houkání, které se k nám blížilo... „Ááááá, už jedéé“, zvolala Terezka. Ano, vlak přijížděl, ale zůstal stát asi 250m před nádražím a nikdo nevěděl proč.  Najednou někdo pronesl: „On nemůže jet, na kolejích leží větev ze stromu.“

A protože užitečnost hasičského zřízení dokazuje se lépe skutky než slovy, nečekali jsme na nic a rozhodli se, že větev zkusíme odstranit vlastními silami. Štěstí nám přálo, větev nebyla velká a šla postupně rozlámat. Od paní průvodčí i od cestujících jsme sklidili pochvalu a poděkování.

 

Výlet i vyproštění vlaku je zdokumentován přiloženými fotografiemi.

video

 

Menu

stažený soubor.jpg

 cisterna-animace.gif

 

24. 4. Jiří

Zítra: Marek

Hasičské noviny

Hasičské noviny

Dobrovolní hasiči ČR

 Dobrovolní hasiči

Počasí 

 Počasí

Obec Levínská Olešnice

 Levínská Olešnice

SDH Levínská Olešnice

 Hasiči L. Olešnice

SDH Čistá u Horek

 Hasiči Čistá u H.

 SDH Studenec

Hasiči Studenec

 

MÍSTNÍ FIRMY

Stavební montáže, Naklápěcí rotátory, Žďár

Naklápěcí rotátory


Kovovýroba Peterka s.r.o., Žďár

Kovovýroba


ZEMAN - voda a topení, Žďár

Voda-topení


POZNÁNÍ ZÁŽITKEM
vzdělávací programy, Žďár

Poznání zážitkem

 

Du-Pe s.r.o.
Žďár

DU-PE

 

 

 

 

 

 

Návštěvnost stránek

343317