NOVINKY > Fotokronika > Rok 2013 > Hasičský výlet 2013

Hasičský výlet 2013

V SOBOTU 10. SRPNA
JSME VYJELI NA VÝLET

Na ranním srazu se nás sešlo téměř 30 výletníků a vyrazili jsme směr Bozkov. Nezastavila nás ani špatně značená objižďka a po strmém střídavě stoupání a klesání jsme se ponořili do tmy Bozkovských jeskyní. Všichni byli stateční a užívali si krásy krápníkové výzdoby a možná si i pamatují, odkud, že roste stalagmit(-: Občerstvení nám zaplnilo břicha malinovým Rohozcem, žížalama, zmrzlinou, nanuky...a díky tomu jsme zvládli i návrat k autobusu. Další cesta byla kratičký přesun autobusem do Podspálova    a hladoví jsme obsadili zdejší příjemnou hospůdku. Ač někteří rozmrzele čekali          v přeplněné hospodě docela dlouho na jídlo, posilnění jsme zvládli zajímavou exkurzi ve zdejší vodní elektrárně, procházku, cachtání v červené Jizeře i závody v běhu. Ondra si vyzkoušel dokonce potápění v řece, jen si trochu zapomněl svléknout šaty a tak jsme     u Jizery viděli i vodníka(-: Potkali jsme se tu také se Soňou a Oťasem, kteří dorazili   z nedalekého Železného Brodu. Do Žďáru jsme unavení dorazili kolem půl šesté a rozešli se k domovům.

fotografie

23. 5. Vladimír