Drobečková navigace

NOVINKY > Fotokronika > Rok 2012 > Cvičení s kynology č.2 18.2. 2012

Cvičení s kynology č.2

 


Společné cvičení kynologů a dobrovolných hasičů

na vyhledávání „ztracených“ lidí ve volném terénu

Dlouho plánované cvičení se uskutečnilo v sobotu 18.února 2012 ve Žďáře u Staré Paky.

Cvičení se zúčastnili členové Záchranné brigády kynologů ČR (zástupci brigád z Prahy, Brna, Moravskoslezského, Ústeckého a Libereckého kraje), hasiči psovodi z Hejnic, dobrovolní hasiči ze Studence a ze Žďáru. Celkem 19 lidí a 14 psů.

Zahájení cvičení proběhlo 9h v KD Žďár, kde byli hasiči seznámeni s činností kynologů, byly vysvětleny postupy a taktika při vyhledávání ztracených lidí. Ve Žďáře byla i základna vedoucích tohoto cvičení.


V 10:30 hasiči přejeli dopravním automobilem studeneckých hasičů do bývalého lomu Hvězda, kde byl domluven prostor pro toto cvičení. Tam se hasiči rozdělili na dvě skupiny.  První skupina, v roli ztracených turistů, se šla poschovávat např. do jeskyní, do závějí pod stromy, apod. Druhá skupina asistovala při vyhledávání psovodům, pro případ technické pomoci nebo úrazu. Vždy, když psovod našel figuranta, musel vysílačkou na základnu nahlásit souřadnice místa nálezu a jeho zdravotní stav.

Poté, co první skupina kynologů nalezla všechny figuranty, hasiči se vystřídali, a ti co se při prvním vyhledávání schovávali šli asistovat psovodům a naopak. Ve vyhledávání pokračovala druhá skupina psovodů. Cvičení na místě řídil Eda Němec.

Ve 14:30 jsme opouštěli prostor bývalého lomu a přesunuli se zpět do Žďáru, kde právě začínala cca 30 minutová ukázka z činnosti kynologů pro děti, kterou vedla vedoucí Pražské záchranné kynologické brigády Bc.Renata Klusáčková. Asi 17 přítomných dětí ze Studence a Žďáru shlédlo ukázku práce se psy. Viděli, jak psi aportují různé předměty (klíče, mob.telefon, tužku apod.) a osobně si vyzkoušely, jak psi vyštěkají ztracenou osobu. Na závěr si mohly psy pohladit a odměnit je piškoty.

V 15:30 jsme zašli do Ždírce, kde cvičení pokračovalo u opuštěného objektu. Hasiči opět v roli figurantů byli poschováváni u chalupy, např.ve sklepě, ve stodole,  na půdě a v nejbližším okolí. Vyslaný pes vždy označil všechna místa, kde byl figurant ukryt, i když byl schovaný ve 2m výšce na půdě.

V 17:45 bylo cvičení zhodnoceno a ukončeno

-St-

fotografie - vyhledávání osob 1

fotografie - vyhledávání osob 2

fotografie - vyhledávání osob - ukázka pro děti

video 1

video 2

Menu

stažený soubor.jpg

 cisterna-animace.gif

 

29. 5. Maxmilián

Zítra: Ferdinand

Hasičské noviny

Hasičské noviny

Dobrovolní hasiči ČR

 Dobrovolní hasiči

Počasí 

 Počasí

Obec Levínská Olešnice

 Levínská Olešnice

SDH Levínská Olešnice

 Hasiči L. Olešnice

SDH Čistá u Horek

 Hasiči Čistá u H.

 SDH Studenec

Hasiči Studenec

 

MÍSTNÍ FIRMY

Stavební montáže, Naklápěcí rotátory, Žďár

Naklápěcí rotátory


Kovovýroba Peterka s.r.o., Žďár

Kovovýroba


ZEMAN - voda a topení, Žďár

Voda-topení


POZNÁNÍ ZÁŽITKEM
vzdělávací programy, Žďár

Poznání zážitkem

 

Du-Pe s.r.o.
Žďár

DU-PE

 

 

 

 

 

 

Návštěvnost stránek

345737