NOVINKY > Fotokronika > Rok 2010 > povodně v LB kraji

povodně v LB kraji

Ve dnech 9.-11.srpna 2010 náš velitel pomáhal společně s JSDH obce Studenec s likvidací následků povodní v obci Dětřichov nedaleko Frýdlantu a v Hrádku n.N.

Pomoc byla dohodnuta telefonicky starosty obcí Studenec a Dětřichov. Jednotka vyjela s technikou DA 12/A 31 + přívěs PPS 12 a VW Transporter + nákladní přívěs v počtu 8 osob. Ve výbavě jednotky bylo mimo jiné dvě přenosné stříkačky PS 12, dvě přenosné stříkačky PS 8, přenosná elektrocentrála 4 kW, dvě elektrická ponorná čerpadla, motorové čerpadlo HERON, motorové řetězové pily, hadice atd. Dále jednotka dovezla na místo dezinfekční a úklidové prostředky, lopaty, košťata a kbelíky, pořízené z finančních prostředků Obce Studenec.

Za 3 dny jsme vyčerpali asi 30 sklepů a studní, odklidili naplaveniny z 5 mostů, rozvezli po obci balenou pitnou vodu a dezinfekční prostředky. Podrobnější evidenci činnosti zaznamenával Pepa Vancl, velitel akce. Časem zde zvečejníme i oficiální zprávu o zásahu.

Z výbavy SDH Žďár našla největší uplatnění motorová pila.

první fotografie z povodní si lze prohlédnout po kliknutí na odkaz : http://hasicizdar.rajce.idnes.cz/povodne_LB_kraj_srpen_2010/

Za bezvadné zázemí a stravu děkujeme obyvatelům Dětřichova a školním kuchařkám.

Spolupracovali jsme i se SDH Dětřichov,  SDH Chornice (okr. Svitavy), SDH Plzeň

autor článku: Josef Vancl velitel JSDH Studenec a Standa Votoček