Drobečková navigace

NOVINKY > NAPSALI O NÁS...

Napsali o nás..

Hasiči ze Žďáru zachraňují životy pomocí nového defibrilátoru z příspěvku Nadace ČEZ

Odkaz na článek: www.hasicovo.cz

Nový automatický defibrilátor pomáhá zachraňovat životy ve Žďáru u Staré Paky a okolí. Nadace ČEZ podpořila nákup částkou 50 tisíc korun. Sportovci pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem podpořili žádost a vysportovali body, které Nadace ČEZ proměnila v peněžní částku.
Slavnostní předání šeku od Nadace ČEZ na částku 50 tisíc korun proběhlo v rámci akce ČEZ SkiTour v Harrachově. Nejen účastníci běžkařského závodu podpořili svým pohybem dobrovolné hasiče, ale pomohli všichni, kdo si aktivovali při svém sportovním výkonu aplikaci Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ a svůj sportovní výkon vyměnili za body na podporu nákupu defibrilátoru do Žďáru.
4-20230313-134535.jpg

 

Holýma rukama uvolnili cestu vlaku

Datum: 7.8. 2014
Zdroj: Hasičské noviny 15/2015 a Krkonošské noviny 31.7.2015

Autor:Věra Nutilová

 

 

 

"Žďár žije! " potvrzují činorodí hasiči

Datum:16.1. 2014
Zdroj: Týdeník 5+2

Autor:Vlaďka Wildová

 

článek

 

Žďár u Staré Paky: Žďárští zahájili tenisovým míčkem

hasic.noviny.jpg
Datum:29.3. 2013
Zdroj: Hasičské noviny
Autor:Věra Nutilová

článek

Žďár u Staré Paky: Dobrý deník, Podkrkonoší

krkonossky_denik_logo_web.jpg
Datum: 5.3. 2013
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Aleš Vaníček

Kdo hraje stolní tenis jen pro zábavu a přesto by si chtěl zasoutěžit, má příležitost. V sobotu se koná 9. ročník turnaje neregistrovaných Žďárský míček. Začátek je od 9 hodin v sále bývalé školy, akci tradičně pořádají dobrovolní hasiči ze Žďáru u Staré Paky. Vypsány jsou kategorie pro děti, ženy, muže, seniory, k tomu i čtyřhra. Vše pro hráče bez oddílových příslušností. Na nejlepší čekají věcné ceny, vítěz obdrží putovní pohár, nebude chybět ani občerstvení.

Článek

Žďár u Staré Paky: Každý si může zkusit vydlabat bubáka

Datum: 25.10. 2012
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Aleš Vaníček

Budova školy bude v sobotu patřit dýním. Od 17 hodin zvou dobrovolní hasiči na akci Žďárský Halloween aneb Vydlabej si svého bubáka. Po setmění je na programu galaparáda o ceny a stezka odvahy. Dlabací nástroje a dýně s sebou, několik jich ale bude možné i koupit na místě.

Článek

Žďár u Staré Paky: Lépe poznejte Krásy dalekého severu

Datum: 29.8. 2012
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Aleš Vaníček

Sousedské poprázdninové posezení připravují na pátek ke škole zdejší dobrovolní hasiči. Po setmění, zhruba od 20.30 hodin, se přítomní mohou těšit na cestovatelské povídání s velkoplošným promítáním o Norsku, kdy Aleš a Dušan Peterkovi představí Krásy dalekého severu.

Článek

Žďár u Staré Paky: Dobrý deník, Podkrkonoší

Datum: 28.6. 2012
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Aleš Vaníček

Sbírku oblečení pro Diakonii Broumov opět vyhlásili členové Sboru dobrovolných hasičů ve Žďáru u Staré Paky. Darovat je možné letní a zimní oblečení (dámské, pánské i dětské), lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony. Věci je vhodné uložit do papírových krabic nebo igelitových pytlů. Ty pak lze přinést ještě po oba červnové pátky v 19 hodin do budovy bývalé školy. Diakonie Broumov (původně Diakonie Úpice) vznikla v roce 1993 jako občanské sdružení, jehož posláním je pomoc lidem, kteří se ocitli v krizové životní situaci.

Článek

Kynologové s hasiči hledali ztracené lidi

Datum: 21.2. 2012
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Stanislav Votoček / Aleš Vaníček

Žďár u Staré Paky – Dlouho plánované cvičení složek Integrovaného záchranného systému zaměřené na vyhledávání osob v terénu se konalo uplynulou sobotu.

Akce se účastnili členové Záchranné brigády kynologů ČR z Prahy, Brna, Moravskoslezského, Ústeckého a Libereckého kraje, dále hasiči psovodi z Hejnic, dobrovolní hasiči ze Studence a ze Žďáru.

Při dopoledním zahájení došlo na seznámení s činností kynologů, vysvětlení základních postupů a taktiky. Pak následoval přejezd do bývalého lomu Hvězda, kde byl domluvený prostor pro samotné cvičení. „Hasiči se rozdělili na dvě skupiny a první v roli ztracených turistů se šla poschovávat do jeskyní, do závějí pod stromy a podobně. Druhá asistovala při vyhledávání psovodům pro případ technické pomoci nebo úrazu. Vždy, když psovod figuranta našel, musel vysílačkou na základnu nahlásit souřadnice místa nálezu a jeho zdravotní stav,“ přiblížil průběh jeden z účastníků i organizátorů Stanislav Votoček. Následně si skupiny role vyměnily.

Součástí celodenního programu byla také ukázka činnosti kynologů pro mládež. Tu vedla vedoucí Pražské záchranné kynologické brigády Renata Klusáčková. Děti ze Studence a Žďáru zhlédly ukázku práce se psy, viděly, jak aportují různé předměty, jako klíče, telefon, tužku a podobně. Osobně si také vyzkoušely, jak psi vyštěkají ztracenou osobu.

„Na závěr jsme zašli do nedalekého Ždírce, kde cvičení pokračovalo u opuštěného objektu. Hasiči byli opět v roli figurantů poschováváni například ve sklepě, ve stodole, na půdě a v nejbližším okolí. Vyslaný pes vždy označil všechna místa, kde byl dotyčný ukrytý,“ doplnil Stanislav Votoček.

článek

Žďárský halloween

Žďár u Staré Paky: Hasiči pořádají halloween
Datum: 27.10. 2011
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Aleš Vaníček

Sbor dobrovolných hasičů Žďár u Staré Paky pořádá v sobotu akci Žďárský Halloween aneb Vydlabej si svého bubáka. Začátek je v 17 hodin v budově školy, po setmění se uskuteční galaparáda strašidel a také stezka odvahy. „Kdo chce přijít, měl by si vzít dlabací nástroje, dobré boty a hlavně dýně. I když v omezeném počtu tu bude možné nějaké zakoupit,” dodává za zdejší organizátory Stanislav Votoček.

FOTOGALERIE: Děti ve Žďáru dlabaly vlastní bubáky
Datum: 1.11. 2011
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Aleš Vaníček

Žďár - Zdejší Halloween přilákal o víkendu do sálu bývalé školy ve Žďáru u Staré Paky osmdesát účastníků.Ze společného úsilí vzešly téměř tři desítky dýňových strašidel nejrůznějších tvarů i velikostí. Nechybělo ani hodnocení a odměnění nejšikovnějších tvůrců a závěrečná stezka odvahy.

http://krkonossky.denik.cz/kratce_region/959295.html http://krkonossky.denik.cz/kultura_region/fotogalerie-deti-ve-zdaru-dlabaly-vlastni-bubaky.html

Setkání pamětníků Žďáru se vydařilo

Datum: 20.května 2011
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Aleš Vaníček

Žďár u Staré Paky – O setkání pamětníků a příznivců Žďáru byl velký zájem a u bývalé školy se jich sešlo osm desítek.

Chtěli jsme sezvat všechny, kteří mají k tomuto místu vztah. Tedy nejenom rodáky, ale každého, kdo tu měl třeba chalupu, strávil zde dětství a podobně,“ říká jeden z pořadatelů, Luboš Jiřiště.

Původní záměr byl pozvat jen menší počet lidí, popovídat si s nimi a doplnit zdejší kroniku. Nakonec se ale akce výrazně rozrostla. „Tím vzal náš záměr trochu za své, i tak se nám ale povedlo posbírat spoustu fotografií, které mnozí přivezli. Na místě jsme je skenovali a i kolem toho se dozvěděli mnoho nového,“ dodal Jiřiště.

Hlavní organizace připadla dobrovolným hasičům, ale v podstatě se zapojili všichni současní obyvatelé Žďáru. A akce možná bude mít i pokračování. „Setkání rodáků se konalo naposled před deseti lety. Teď se však ozývaly hlasy, že by se něco podobného mělo zopakovat, a dříve. Takže za dva či tři roky se o to možná znovu pokusíme. A opět spíš ve stylu pamětníků. Proti rodákům se sejde mnohem víc lidí,“ plánuje Luboš Jiřiště.

K organizaci bylo poprvé použité vybavení (stany, lavice, ozvučení), které se podařilo hasičům získat z dotací Evropské unie prostřednictvím Místní akční skupiny Přijďte pobejt!. Setkání podpořila i obec Levínská Olešnice, pod kterou Žďár spadá.

Žďár u Staré Paky: Spolky pomáhají při obnově lesa

Datum: 14.4.2011
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Aleš Vaníček

Neziskové organizace na Jilemnicku se již několik let podílejí na obnově lesních porostů, poškozených větrnými kalamitami. Je tomu tak i v podkrkonošské obci Levínská Olešnice, kde při obnově obecních lesů pomáhají dobrovolní hasiči a také myslivecká sdružení. Minulou sobotu uspořádali brigádu na zalesňování okolí obce také místní hasiči ze Žďáru u Staré Paky. “Je to pro nás výborná příležitost, jak být prospěšní lidem i přírodě v naší obci. Při takovýchto akcích posilujeme vztahy ve sboru i mezi místními obyvateli, kteří se do hasičských brigád také zapojují. A důležité jsou pro nás samozřejmě také vydělané peníze, které používáme na modernizaci našeho zásahového vybavení a při pořádání akcí pro veřejnost,“ řekl Lubomír Jiřiště, jednatel hasičského sboru ve Žďáru u Staré Paky.

Hasiči mají nové vybavení

Datum: 12.3. 2011
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Aleš Vaníček

Žďár u Staré Paky – Uspět s žádostí o dotaci z evropských fondů se povedlo také zdejším dobrovolným hasičům.Celková výše projektu je 170 tisíc korun s desetiprocentní spoluúčastí žadatele. Za to bylo možné pořídit vybavení k pořádání akcí pro veřejnost - dřevěné lavice, stoly a party stany pro venkovní posezení, promítací plátno, stoly na stolní tenis, zvukovou aparaturu i elektrocentrálu.
Plánují další akce
„Je to pro nás významná událost, která je předělem v činnosti zdejšího spolku,“ říká jednatel sboru Luboš Jiřiště. Hasiči získali finanční podporu z Programu rozvoje venkova, osy 4 Leader prostřednictvím Místní akční skupiny Přiďte pobejt! z Jilemnice a v těchto dnech dokončují její realizaci.
Hasiči ze Žďáru pořádají v průběhu každého roku řadu sportovních i společenských akcí, například lyžařské závody, dětský den, promítání cestopisů, turnaj ve stolním tenisu a další. „Nové vybavení nám umožní pořádat tradiční a oblíbené akce ještě lépe a rádi bychom také přidali některé další, jako třeba letní tancovačku pod širým nebem,“ doplnil Luboš Jiřiště.
Ještě kontrola
Hasiče čeká v tuto chvíli již poslední krok - fyzická kontrola zakoupeného vybavení pracovníky regionálního odboru Státního zemědělského intervenčního fondu z Hradce Králové. „Velký dík za úspěšné podání žádosti patří manažerkám MAS Přiďte pobejt!, které nám pomohly s vyřizováním projektové žádosti i při vlastní realizaci projektu. A také obci Levínská Olešnice, která pomohla zajistit předfinancování celé akce,“ dodal na závěr Jiřiště.

Podpora hasičů i sdružení

Datum: 23.11. 2010
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Aleš Vaníček

Jilemnice – Na opravy, vzdělávací programy i technické vybavení poputují do regionu finanční prostředky ze Státního zemědělského intervenčního fondu.
V rámci Programu rozvoje venkova jejich přidělení podpořila Místní akční skupina Přijďte pobejt. Mezi tucet subjektů bude rozděleno přes 4,5 milionu korun. Třetinu z nich tvoří sbory dobrovolných hasičů. V Nedaříži dostanou 217 tisíc na opravu historické zbrojnice, rekonstruovat zázemí budou hasiči v Poniklé (350 tisíc).
SDH v Čisté u Horek má získat příspěvek 112 tisíc korun na mobiliář pro kulturní, společenské a sportovní akce. „V první etapě tohoto projektu jsme pořídili velký stan, teď bychom rádi získali prostředky na dovybavení, jako jsou lavice, mobilní rozváděč a podobně. A taky chceme koupit kvalitní fotoaparát a kameru pro dokumentační i prezentační účely,“ doplnil starosta Ladislav Jiřička. Celkové náklady se pohybují kolem 150 tisíc, rozdíl dodá SDH z vlastních zdrojů. Obdobný je projekt s názvem „Žďár žije“ dobrovolných hasičů ze Žďáru u Staré Paky. Na pořízení materiálně – technického vybavení (stany, lavice, stoly, ozvučení) má přijít 150 tisíc. Spoluúčast žadatele je deset procent.
Nejvyšší čásku, 900 tisíc korun, obdrží Římskokatolická farnost Paseky nad Jizerou. Určená je na výměnu střešní krytiny zdejšího kostela sv. Václava
Prostřednictvím dotace ze Státního zemědělského intervenčního fondu získá 450 tisíc korun také Jilemnický okrašlovací spolek na projekt nazvaný Památky Jilemnice a Vítkovic. Tělovýchovná jednota Sokol Horka u Staré Paky získala 660 tisíc na rekonstrukci střechy sokolovny a zateplení stropu. Uspět se povedlo i občanskému sdružení Janovka, které dostane 135 tisíc na cyklus vzdělávacích programů Chytří horalé.
Celkem měl SZIF k 3. listopadu schváleno v NUTS II Severovýchod 186 žádostí o dotaci v rámci 10. kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova s celkovou výší podpory 74 milionů korun. Z devatenácti dodatečně schválených žádostí (11. listopadu) je dvanáct u Místní akční skupiny Přijďte pobejt, zbylých sedm spadá pod MAS Otevřené zahrady Jičínska.

Požehnání pro křížek a zvoničku

datum: 13.listopadu 2010
zdroj: Krkonošský deník
autor: Aleš Vaníček

Žďár u Staré Paky – Žehnání opraveného křížku a zvoničky s doprovodným programem přilákalo do obce téměř stovku návštěvníků, které neodradil ani vytrvalý déšť a chladné počasí

Slavnostní průvod byl zároveň malým nahlédnutím do historie kdysi samostatné obce Žďár, neboť prošel kolem několika historických budov, například bývalé obecní školy a myslivny hraběte Harracha. Křížek a zvoničku požehnal P. Pavel Kalita a obřad doprovodil zpěvem dětský sbor ze Studence. Na závěr se Žďárem rozezněl také opravený historický zvon z roku 1747.

Projekt opravy památek byl financován částkou 120 tisíc korun z Programu rozvoje venkova, osy IV. Leader prostřednictvím Místní akční skupiny Přiďte pobejt! z Jilemnice. Nemalým dílem přispěla také obec Levínská Olešnice, která ze svého rozpočtu uvolnila přes 56 tisíc korun.

Odkaz na článek v krkonošském deníku:

http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/pozehnani-pro-krizek-a-zvonicku20101113.html

Okrsková soutěž v požárním sportu

datum: 21.června 2010
zdroj: Krkonošský deník
autor: Aleš Vaníček

Žďár u Staré Paky - Okrsková soutěž v požárním sportu se tuto sobotu konala ve Žďáru u Staré Paky. Ve dvou kolech požárního útoku se utkalo pětadvacet družstev.
První byl proveden podle pravidel požárního sportu, při druhém si členové družstev vylosovali pozici, na které budou útok absolvovat. Mezi 17 týmy mužů si suverénně počínali zástupci Nedaříže, jejichž A tým měl pokaždé nejlepší čas a po zásluze zvítězil, B družstvo pak obsadilo příčku bronzovou. Na stříbrnou pozici se dokázala vklínit Bukovina B. V ženské kategorii putovalo prvenství do Martinic, druhé místo do Nedaříže a třetí do Bukoviny.

http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/hasici-tentokrat-soutezili-ve-zdaru20100621.html

Nejvíce projektů předložili hasiči

Datum: 7.6. 2010
Zdroj: Krkonošský deník
Autor:Tomáš Plecháč
Jilemnice – Víc než čtyři miliony korun z evropských fondů rozdělí Místní akční skupina „Přijďte pobejt!“ mezi projekty v rámci čtvrté výzvy programu Leader. Nejčastějšími žadateli tentokrát byly sbory dobrovolných hasičů.

„Z celkových šestnácti uchazečů prošlo úspěšně výběrem jedenáct projektů, plus tři náhradníci, které tak postoupily k dalším schvalovacím krokům,“ informovala Zdeňka Flousková z jilemnické MAS. Nyní se čeká už jen na potvrzení ze strany Státního zemědělského intervenčního fondu.
Ve čtvrté výzvě byly velmi aktivní zdejší hasičské sbory. SDH Nedaříž plánuje s pomocí evropských peněz opravit historickou zbrojnici, dobrovolní hasiči ze Žďáru u Staré Paky zakoupí materiálně – technické vybavení, s projektem na doplnění mobiliáře pro pořádání kulturních, společenských a sportovních akcí zase uspěli v Čisté u Horek. Rekonstrukci zbrojnice chystá Sbor dobrovolných hasičů Poniklá, stavebními úpravami projde také zbrojnice v Martinicích v Krkonoších.
Schvalovacím procesem úspěšně prošla rovněž žádost Římskokatolické farnosti Paseky nad Jizerou na výměnu střešní krytiny v barokním kostele sv. Václava. Stavba z roku 1789 je nejstarší architektonickou církevní památkou v horské obci. S opravami kostela se začalo v roce 1999. Podpora z programu Leader činí 900 tisíc korun a rozpočet projektu pokryje víc jak z poloviny. Obce, spolky či podnikatelé z jilemnického regionu budou mít letos ještě jednu příležitost pro získání dotací z programu Leader. Další výzvu pro předkládání záměrů místní akční skupina vypíše opět na podzim. V prvních třech výzvách šlo mezi úspěšné žadatele okolo 15 milionů korun.

http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/nejvice-projektu-predlozili-hasici20100607.html

Doprava vody ve Žďáru u Staré Paky

datum: 8. květen 2010
zdroj: internetové stránky SDH Studenec
autor: Josef Vancl

V sobotu 08. května 2010 se naše jednotka účastnila společného výcviku s SDH Žďár u Staré Paky. Tématem výcviku byla dálková doprava vody hadicemi z rybníčku v centru obce Žďár po silnici na Nový Svět ve vzdálenosti asi 400 metrů směrem na Studenec. O tuto spolupráci byl požádán velitel JSDH obce Studenec velitelem SDH Žďár u Staré Paky Standou Votočkem. Členové JSDH obce Studenec byli o výcviku informováni SMS zprávou, ale jelikož se ve zprávě psalo, že se jedná o dobrovolnou akci, byla účast opravdu hojná a to přesně 4 členové jednotky. Z tohoto důvodu jsme ponechali vozidlo DA 12/A 31 na základně a v 17.30 hodin vyjeli s vozidlem CAS 32/T 815 do Žďáru u Staré Paky. Na začátku výcviku provedli hasiči ze Žďáru zkoušku přenosných stříkaček PS 12 a PS 8. Na stroji PS 12 byla zjištěna závada na sání, nepodařilo se nasát vodu, proto byla k dopravě vody hadicemi použita léty osvědčená stříkačka PS 8. JSDH obce Studenec odjela s CAS 32/T 815 na Nový Svět, kde bylo od vozidla vytvořeno dopravní vedení B, rozdělovač a 3 proudy C-52. Obsluhu proudů zajistily místní děti, kterým se tato činnost opravdu líbila. Od stroje PS 8 vytvořili žďárští hasiči dopravní vedení B-75 po silnici v délce 400 metrů na doplňování vody do CAS 32/T 815. Dopravní hadicové vedení stačilo doplňovat vodu do cisterny při stříkání 3 proudy C-52, po výstřiku z lafetové proudnice a doplnění vody do cisterny byla doprava vody ukončena. Po úklidu použitého vybavení jsme se přesunuli k hasičské zbrojnici, kde probíhalo posezení místních hasičů a obyvatel obce při vynikajícím guláši bratří Sádků. Po občerstvení jsme se vrátili ve 21.15 hodin zpět do Studence.

Ve Žďárské stopě stanulo čtyřicet závodníků

jicinsky-denik.png
Datum: 21.2. 2010
Zdroj: Jičínský deník
Autor:Redakce

Staropacko - Ve Žďáru u Staré Paky se v sobotu uskutečnil již 5. ročník lyžařských závodů Žďárská stopa. Za pravého zimního počasí si přijelo zabojovat téměř 40 závodníků všech věkových kategorií.

Žďárská stopa 2010 ve Žďáru u Staré Paky.

Připraveny pro ně byly tratě od 200 m do 8 kilometrů. Zvítězil každý, kdo našel odvahu nazout si běžky a vydat se na trať. Díky podpoře obce a několika sponzorů si každý za svůj výkon odnesl cenu.
K dobré náladě přispěla také výborná domácí polévka, nadýchané koláče a horké nápoje. Velký úspěch měla i ukázka jízdy mushera se psím spřežením. Možnosti svézt se na saních využili malí i velcí.
Akci zorganizovali místní dobrovolní hasiči za přispění dalších pomocníků a jejich nadšení pro věc je zárukou pokračování této aktivity v dalších letech.

http://jicinsky.denik.cz/ostatni_region/jcstarapak-zdar-stopa-lyzari20100208.html

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: SDH Žďár u Staré Paky

datum: 7.října 2009
zdroj: krkonošský deník
autor: Aleš Vaníček

Žďár u Staré Paky - Společenský život bez dobrovolných hasičů si v mnoha obcích neumějí vůbec představit a nejinak je tomu i ve Žďáru, který tvoří místní část Levínské Olešnice.
Velké zásahy sice již zdejší dobrovolníci dávno přenechali jejich profesionálním kolegům či jednotkám z větších sdružení, i tak je ale jejich činnost důležitá. Jak z důvodu stovek brigádnických hodin věnovaných úklidu a zvelebování obce, tak pro společenské akce, které každoročně pro místní i přespolní připravují.

Historie sboru dobrovolných hasičů sahá do roku 1887. Při založení dosahoval počet činných členů počtu dnešních obyvatel Žďáru (45). Tehdejší zakladatelé začínali s dvoukolovou stříkačkou, dvaceti metry hadic a třemi háky. Nyní mají dvě desítky současných členů k dispozici automobil Nissan Patrol 4x4, dvě motorové stříkačky, motorovou pilu a další vybavení. A zapomenout nelze ani na historickou čtyřkolovou potahovou stříkačku z roku 1892, vyrobenou firmou R. A. Smékal – Smíchov. K její obsluze bylo potřeba nejlépe osm lidí.

„Činnost hasičská v současné době spočívá především v udržování techniky, účastech na cvičeních a soutěžích i v pomoci při odklízení padlých stromů, větví a podobně,“ říká velitel Stanislav Votoček.

Akce pro veřejnost jsou pořádány v průběhu celého roku, většina z nich pravidelně. Ať již to je Žďárská stopa v běhu na lyžích, dětský den, turnaj ve stolním tenise, Prší cup, Halloween a podobně.

„Společně se vydáváme i za kulturou. Většinou na divadelní představení, například do Levínské Olešnice, Vysokého nad Jizerou nebo Čisté u Horek,“ doplnil jednatel Luboš Jiřiště.

K největším akcím poslední doby patřily oslavy 120 výročí založení sboru. Nechyběl slavnostní průvod historické hasičské techniky, ukázky z činnosti profesionálních hasičů a policie. K ozdobám dne patřilo také představení dovednosti služebních psů, mládež si nejvíce užila řádění na lanech se členy horolezeckého oddílu z Jilemnice.
Kozlův počin

Dobrovolníci ve Žďáře se starají nejen o hasičinu či pořádání společenských akcí, ale provozují také webové stránky. Díky pravidelné aktualizaci se staly oblíbeným informačním zdrojem nejen o hasičském dění ve Žďáře i blízkém okolí. Vedle ryze praktických informací, jako je například svoz odpadu či odstávka elektřiny, tu zájemci naleznou i stránky o současnosti a historii obce, o zajímavostech v okolí, nejrůznější odkazy a kontakty. Oblíbená je i rozsáhlá fotogalerie, mapující pořádané či navštívené akce. To vše na www.smart-web.cz/hasicizdar

www.krkonossky.denik.cz/hasici/kozluv-hasicsky-pocin-sdh-zdar-u-stare-paky.html

Vozíčkáři si vyzkoušeli požární útok

Datum: 1.9. 2009
Zdroj: Krkonošský deník
Autor: Jana Mudrová

Dolní Kalná - Prvního ročníku netradiční soutěže v hasičském sportu Kalenský vozík 2009 se v sobotu odpoledne zúčastnilo osm sedmičlenných dospělých družstev a dvě dětská.
Kalenský vozík 2009
Pořadatelé z místní organizace dobrovolného hasičského sboru a z občanského sdružení Sportem proti bariérám – Český Ráj umožnili nejen handicapovaným, ale i zdravým lidem, vyzkoušet si na vozíčku požární útok. Družstvo vozíčkářů pod názvem Chrousti v klání zvítězilo.
Na druhém místě stanulo družstvo Štiky dobrovolných hasičů ze Štikova a bronz si odneslo družstvo Berušky dobrovolných hasičů ze Ždírnice. Kromě zmíněných týmů si záludnost pohybu na invalidních vozících zkusila dále družstva ze Žďáru u Staré Paky, z Dolní Kalné, jeden soutěžní tým vytvořila soukromá zdravotnická služba ze Žacléře, která dohlížela na hladký, a hlavně bezpečný průběh soutěže.
„Kalenský vozík se povedl i díky pěknému počasí a atmosféře, kterou zúčastnění vytvořili. Vítězové získali skleněný pohár, pamětní diplom a láhev sektu. Všichni soutěžící vyjádřili spokojenost z příjemně stráveného dne,“ řekl Jan Pelikán z občanského sdružení.

http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/vozickari-si-vyzkouseli-pozarni-utok20090901.html

Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici ve Studenci

datum: 19. června 2009
zdroj: interenetové stránky SDH Studenec
autor: J. Vancl

V pátek 19. června 2009 probíhal od 13.00 do 19.00 hodin ve studenecké hasičské zbrojnici den otevřených dveří pro veřejnost. Technika, kterou je hasičská jednotka vybavena, byla vystavena na parkovišti před hasičárnou. Občané se mohli seznámit s vybavením zásahových vozidel, s ochrannými pomůckami, které hasiči používají při zásahu a byly jim zpřístupněny i prostory hasičské zbrojnice. Členové jednotky seznámili přítomné s činností jednotky a předvedli praktické ukázky použití zásahových oděvů, přileb, dýchacích přístrojů a dalšího vybavení jednotky. Přítomné děti si vše vyzkoušely a také si zastříkaly ze džberové stříkačky a pomocí proudu C-52 od hydrantu. Dále byla předvedena ukázka použití přenosných práškových hasících přístrojů. Každoroční průměr asi 20 návštěvníků letos zvýšily děti ze Základní školy na Pomezních Boudách, které se vracely ze školního výletu a navštívily naši hasičskou zbrojnici. Dále se naší akce zúčastnil starosta Obce Studenec Jiří Ulvr a přijeli i dobrovolní hasiči ze Žďáru u Staré Paky. I přes tradičně špatné počasí s dešťovými přeháňkami se akce poměrně vydařila a budeme se snažit příští rok opět občany seznámit s naší činností při dnu otevřených dveří.

www.hasici.studenec.cz/?p=393

Dětský den 30.května 2009

datum: 2.června 2009
zdroj: krkonošský deník
autor: Aleš Vaníček

Krkonoše - Zábavné odpoledne pořádali v sobotu u bývalé školy dobrovolní hasiči ze Žďáru u Staré Paky.
Společně s jilemnickými skauty připravili pro účastníky nejrůznější dovednostní hry a soutěže, mezi kterými nechybělo ani tradiční pojídání koláče s odměnami zapečenými uvnitř.

http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/detsky-den-se-skauty-i-kolaci20090602.html

Žďárská stopa 2009

datum: 2. března 2009
zdroj: deník.cz
autor: Aleš Vaníček

Žďárská stopa pro lyžařské klasiky

Žďár u Staré Paky - Ani rázná obleva nepřekazila včerejší čtvrtý ročník Žďárské stopy, závodu v klasickém běhu na lyžích.
Na 3,5 kilometru dlouhém okruhu směrem na Studenec, který muži absolvovali hned dvakrát, si nejlépe vedl Josef Vejnar z Jilemnice. V ženské kategorii zvítězila Eva Martinová z Valteřic. Celkem se na trasy různých délek vydaly tři desítky účastníků. Nejmladšímu Lukáši Hamáčkovi byly teprve čtyři roky. Celkový vítěz se stal v mimosoutěžní kategorii i nejlépe oblečeným lyžníkem postaru.

http://krkonossky.denik.cz/ostatni_region/zdarska-stopa-pro-lyzarske-klasiky20090302.html

Vydlabej si svého bubáka

datum 3.11. 2008
zdroj: Denik.cz
autor: Aleš Vaníček

Krkonoše - Halloween aneb Vydlabej si svého bubáka byl název páteční akce ve Žďáru u Staré Paky.
V bývalé škole se sešlo téměř padesát dětí i dospělých, aby si každý zkusil vydlabat svou obludu z dýní a řep. Nechyběla ani soutěž o nejlepší výtvory, strašidelná pohádka pro nejmenší a nakonec i noční průvod obcí se stezkou odvahy.

http://krkonossky.denik.cz/kultura_region/strasidla-vydlabana-z-dyni-i-z-repy20081103.html

Bubáci 2008

zdroj: internetové stránky SDH Čistá u Horek
autor: L. Jiřička

V pátek 31. října jsme se chtěli podívat na akci u příležitosti Heloweenu ve Žďáru. Nakonec sbor zastupovala jen rodina velitele. Škoda, šlo o velice pěknou akci. Satisfakcí bylo druhé místo Lukáškovy dýně a pak nádherná stezka odvahy temným Žďárem pod oblohou plnou hvězd.

http://www.smart-web.cz/sdhcista/index.php?nid=1438&lid=CZ&oid=144201

Lepší vybavení pro dobrovolné hasiče

datum: 14. 10. 2008
zdroj: Deník.cz
autor: Aleš Vaníček

Žďár u Staré Paky - Vozidlo Nissan Patrol 4x4 zakoupila obec Levínská Olešnice pro žďárské hasiče. Získala ho od sousedního sboru v Čisté u Horek.
Automobil bude dislokován ve zbrojnici ve Žďáru a v sobotu se konalo u bývalé školy jeho slavnostní představení. Součástí programu byla i ukázka techniky, zásahu a soutěže pro děti. „Navíc se od sponzora podařilo sehnat kvalitní motorovou pilu, která bude součástí výbavy vozu,“ doplnil Luboš Jiřiště, jeden z členů žďárského SDH

http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/lepsi-vybaveni-pro-dobrovolne-hasice20081014.html

Hasiči slavili výročí založení sboru

datum: 16.7. 2007
zdroj: Denik.cz
autor: Aleš Vaníček

ŽĎÁR U STARÉ PAKY - Tradice sboru dobrovolných hasičů sahá do minulosti již 120 let. Současní členové proto na sobotní odpoledne připravili oslavy spojující  historii a současnost.
Nechyběl proto průvod historických stříkaček obcí ani ukázka zásahu profesionálních hasičů z Jilemnice, kteří předvedli vyprošťování osob z vozidla. V součinnosti s dobrovolnými hasiči ze Studence také hasili hořící vozidlo. S velkým ohlasem, zejména u dětí, se setkala možnost vyzkoušet si svoz na speciálním úvazku z budovy bývalé školy, kterou zprostředkoval horolezecký oddíl z Jilemnice. Ukázku činnosti albeřických speleologů včetně slanění předvedl Radko Tásler, kynologové ze Staré Paky zase dohledávání osob, zadržování pachatele a ukázky poslušnosti. Přijeli také policisté ze Semil, kteří seznámili děti s vybavením dopravní složky a ukázali zbraně. Večerní část programu patřila taneční zábavě s country skupinou Naboso. Půlnoc zpestřil slavnostní ohňostroj s hudebním doprovodem.

Seznámit se s historií žďárských hasičů mohli lidé na tématické celodenní výstavě. „Měsíc zabralo shánění dokumentů a fotografií po chalupách. Lidi nám vyšli vstříc a poskytli spoustu zajímavých materiálů,“ řekl jeden z organizátorů Luboš Jiřiště.

http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/krkonose_hasic20070716.html

Oslava výročí 120 let SDH Žďár - 14. 7. 2007

Datum: 16. července 2007
zdroj: internetové stránky SDH Studenec
autor : zdeni, v kategorii Hasičské akce, SDH Studenec

V sobotu krátce po poledni jsme se vydali do Žďáru u Staré Paky, kam jsme byli pozváni na oslavy výročí 120 let od založení tamního SDH. Po 13.h se od nás do slavnostního průvodu zařadili kluci v bílých uniformách s historickou stříkačkou, za nimi zástupci našeho sboru ve vycházkových uniformách a mezi vozidly doprovázejícími průvod se objevila i naše Tatra.

Průvod pomalu kráčel celou vesnicí až na určené místo. Zde jsme byli všichni mile přivítáni a seznámeni s odpoledním programem. Nabídka byla veliká. Už od 14 h začala soutěž historických stříkaček a soutěže pro veřejnost s hasičskou tematikou, konaly se také jízdy v kočáře po Žďáru. V 16 h nastoupili jilemničtí hasiči a předvedli vyproštění osoby z havarovaného vozidla. Na hašení auta se potom podíleli naši hasiči s Tatrou. Nejprve si vzali na pomoc práškový hasicí přístroj a poté celé vozidlo zapěnili. Po 17.h nám ukázali své umění členové horolezeckého oddílu z Jilemnice a také speleologové z Albeřic. Viděli jsme různé druhy úvazů, slaňování z budovy, a připravili i malou „lanovku” pro děti, ze které si mohly děti bezpečně sjet. Nejvíc ale diváky zaujaly ukázky Armády ČR a Policie ČR. Kdo chtěl, mohl si například zkusit změřit množství alkoholu v dechu nebo prohlédnout policejní zbraně a vybavení. Zajímavé byly především pro děti barevné dýmovnice a světlice, zvlášť ty s padáčky, které děti chodily sbírat. Kromě střelby z různých zbraní se ale všem nejvíc líbili speciálně vycvičení psi AČR a PČR. Kynologové nám s nimi předvedli zadržení nebezpečného pachatele, jejich poslušnost a soustředěnost za každé situace a další zajímavé věci. Přesně na půlnoc byl naplánován slavnostní ohňostroj. Po celý den bylo také možné prohlédnout si výstavu fotografií dokumentujících činnost SDH, připraveno bylo sladké i slané občerstvení (pochutnali jsme si především na dobrém uzeném mase a dortu, který jsme od pořadatelů dostali) a kdo chtěl, mohl na místě i přenocovat, a to buď ve vlastním stanu, nebo ve spacáku ve škole.

Ještě dlouho jsme vzpomínali na tuto skvěle připravenou a zvládnutou akci. Moc se nám líbil program, který byl plný neobvyklých věcí a zajímavých ukázek z různých oblastí nejen IZS. Rozhodně jsme se za celé odpoledne ani chviličku nenudili a domů jsme si odnesli spoustu pěkných zážitků i nových zkušeností. Za tyto oslavy si všichni zaslouží velkou pochvalu a poděkování.

http://hasici.studenec.cz/?p=144

Menu

stažený soubor.jpg

 cisterna-animace.gif

 

24. 4. Jiří

Zítra: Marek

Hasičské noviny

Hasičské noviny

Dobrovolní hasiči ČR

 Dobrovolní hasiči

Počasí 

 Počasí

Obec Levínská Olešnice

 Levínská Olešnice

SDH Levínská Olešnice

 Hasiči L. Olešnice

SDH Čistá u Horek

 Hasiči Čistá u H.

 SDH Studenec

Hasiči Studenec

 

MÍSTNÍ FIRMY

Stavební montáže, Naklápěcí rotátory, Žďár

Naklápěcí rotátory


Kovovýroba Peterka s.r.o., Žďár

Kovovýroba


ZEMAN - voda a topení, Žďár

Voda-topení


POZNÁNÍ ZÁŽITKEM
vzdělávací programy, Žďár

Poznání zážitkem

 

Du-Pe s.r.o.
Žďár

DU-PE

 

 

 

 

 

 

Návštěvnost stránek

343312