NOVINKY > Fotokronika > Rok 2013 > Přeprava PK 50

Přeprava PK 50

Téměř před rokem jsme se dozvěděli, že se ruší policejní sklad v Dymokurech a jsou  tam k mání polní kuchyně. Vzhledem k tomu, že státní majetek bylo možné převézt pouze opět na organizační složku státu, ihned jsme kontaktovali obecní úřad v L.Olešnici, sepsali žádost o bezplatný převod a s hlavičkou obce ji poslali na ministerstvo vnitra. Po cca 8 měsících bez odezvy, kdy už to vypadalo, že z převodu sešlo, se MVČR ozvalo s dotazem, jestli náš zájem o PK stále platí. Odpověď byla jasná, "ANO". Začaly se tedy vyplňovat smlouvy a plné moci k převzetí a ve čtvrtek 16.května tři členové našeho sboru ve 13:30h vyjeli pro polní kuchyni s příslušenstvím do policejního skladu v Dymokurech a cca v 17h ji dopravili do Žďáru.

Polní kuchyně je nepoužitá, vše originální včetně dokumentace od výrobce :o)

Lidí, kteří se zasloužili o to, že PK dnes stojí v hasičské garáži je nespočet. (informátor, zaměstnanci OÚ, členové SDH Žďár, majitel přívěsu, atd) Děkujeme tedy všem, kdo jakýmkoliv způsobem pomohl. Největší poděkování však patří OÚ Levínská Olešnice.

(  už teď se těšíme na první guláš z mobilní kuchyně :o))      )

Polní kuchyně je mobilní souprava proviantní techniky určená k rychlé a efektivní produkci většího množství teplé stravy v primitivních a polních podmínkách. Obvykle má kapacitu na přípravu jídla pro cca 50 - 150 osob. Má rozsáhlé využití jednak ve vojenství, jednak při humanitárních a záchranných akcích, kupříkladu při velkých katastrofách.

Polní přívěsná kuchyně po modernizaci doplněná o naftovou palivovou soustavu je umístěna na nebrzděném jednoosém podvozku slouží pro přípravu, uchovávání a výdej stravy pro 150 osob. Skládá se z podvozku s rezervou, krbu, bedny s příslušenstvím, mrazuvzdornou nádrží na vodu Z-800 a 7x 12 l, 4x 25 l a 2x 40 l termosy. - krb obsahuje ohniště, po odmontování naftového hořáku možno použít pevná paliva, 3 nerezové přetlakové kotle 75 litrů, 4 postranní hliníkové kamnovce na ohřívání vody o objemu 20 l, tyč na vyjímání kotlů - bedna s příslušenstvím, 2 desky na krájení s možností přichytit ke stranám krbu, nože, naběračka, cedníky, plachetek na maso, nádoby na mytí rukou 5 litrů s dávkovačem a dalším drobným inventářem. -zásobník na vodu Z 800, mrazuvzdorná hliníková nádrž v laminátové skořepině na 800 litrů pitné vody

20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra